Cenk Kurt

Cenk KURT

1967 yılında İstanbul’da doğdu. 1990 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Özel sektörde iki yıl süre ile çalıştıktan sonra sigortacılık kariyerine 1992 yılında Başak Sigorta A.Ş.’de başladı. 1998 yılında Başak Hayat Sigorta A.Ş.’de Muhasebe Yöneticisi olarak kariyerine devam ettikten sonra Groupama Emeklilik A.Ş. ve Groupama Sigorta A.Ş. şirketlerinde yönetici olarak çalıştı. Bu dönemde Groupama Sigorta A.Ş. ve Groupama Investment Bosphorus Holding A.Ş. Denetim Kurulu Üyeliği, Başak Personeli Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı’nda Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2009 yılında Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.’ye Muhasebe Müdürü olarak katıldı. 2011-2012 yıllarında Mali İşler Grup Müdürü, 2012 yılı Aralık ayında Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nin kurucusu olduğu emeklilik yatırım fonlarının Fon Kurulu Üyeliği görevi yanı sıra, 2015 yılı Ağustos ayından itibaren Ziraat Sigorta A.Ş.’de de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 26 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile Ziraat Sigorta A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev alan Cenk Kurt, 09 Temmuz 2020 tarihinde Ziraat Sigorta A.Ş’deki görevinden ayrıldı. Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de Genel Müdür olarak görevini sürdüren Cenk Kurt, 09 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atandı.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!