Sigorta Laboratuvarı

Sigorta Laboratuvarı

Sigorta Laboratuvarı Projesi'ni 2016 yılında hayata geçirdik. Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şişli Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Vakıf Emeklilik ismiyle Sigorta Laboratuvarı oluşturuldu. Üçüncü eğitim öğretim yılına devam ettiğimiz projede yüzlerce öğrenciye dokunuyoruz.

Sigorta Meslek Liselerine eğitim desteği vererek, geleceğin sigorta sektörü çalışanları ile bilgi paylaşımında bulunup staj imkânı da sağlayarak geleceğin sigortacılarının yetişmesi konusunda destek oluyoruz.

Sigorta Laboratuvarı Projesi'ni daha da genişletmeyi amaçlıyoruz. Bu yıl iki okul öğrencilerinin sektörel bilgilerini pekiştirmek ve fonlarla ilgili farkındalık sağlamak için Sigorta Laboratuvarı Fon Yarışması'nı düzenledik. Tüm öğrencilerin kendi sanal portföylerini oluşturarak katıldığı yarışma ile tüm öğrencilerde fonların takibi konusunda belirli bir farkındalık elde ettik. Önümüzdeki dönemlerde de sigorta laboratuvarı projemize farklı tatlar katmaya devam edeceğiz.

Sigorta Laboratuvarı 2017

sigorta-laboratuvari-2017

Vakıf Emeklilik Sigorta Laboratuvarı örnek proje seçildi

Vakıf Emeklilik Sigorta Laboratuvarı, "Eğitimde İş Birliği" kapsamında düzenlenen "Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitim Konferansı'nda" İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından örnek proje olarak gösterildi.

Vakıf Emeklilik; İstanbul Milli Eğitimi Müdürlüğü tarafından örnek proje olarak gösterilen Sigorta Laboratuvarı'nı, Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Konferansı'nda paylaştı. Vakıf Emeklilik Sigorta Laboratuvarı projesi, Sigorta Meslek Liseleri’ne eğitim desteği vermek ve geleceğin sigortacılarını yetiştirmek amacıyla hazırlandı.

Sigorta Laboratuvarı projesi, sigortacılıkta kariyer yapmak isteyen gençlere şimdiden önemli bir iş deneyimi kazandırıyor. Gençler, proje aracılığıyla kendilerini geliştirebilecek ve sektörün önemli isimleri ile bir araya gelebilecek. Genç yaşta kazanılan bu tecrübe sayesinde de ileride çalışmak istedikleri şirketlerin ilk tercihleri arasında yer alabilecekler.

Vakıf Emeklilik proje kapsamında; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönlendirmesi ile Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şişli Ahi Evran Lisesi'nde Vakıf Emeklilik ismiyle Sigorta Laboratuvarları oluşturdu.

Sigorta Laboratuvarı 2016

sigorta-laboratuvari-2016

Vakıf Emeklilik'in sigortacı adaylarını geleceğe hazırlamak amacıyla oluşturduğu Sigorta Laboratuvarı sınıflarının ikincisini Şişli Ahi Evran Lisesi'nde açtı.

Vakıf geleneğine uygun sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Vakıf Emeklilik, Sigorta Meslek Liseleri'ne eğitim desteği vermek ve geleceğin sigortacılarını yetiştirmek amacıyla ikinci sigorta laboratuvarını Şişli Ahi Evran Lisesi'nde açılarak hizmete sunuldu.

Sigorta Laboratuvarı 2015

sigorta-laboratuvari-2015

Emeklilik'ten geleceğin sigortacılarına eğitim desteği

Vakıf geleneğine uygun sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Vakıf Emeklilik, Sigorta Laboratuvarları ile sigortacı adaylarını geleceğe hazırlıyor. Sigorta sektörünün öncü şirketi Vakıf Emeklilik, Sigorta Meslek Liseleri’ne eğitim desteği vermek ve geleceğin sigortacılarını yetiştirmek amacıyla "Sigorta Laboratuvarı" projesi hazırladı. Vakıf Emeklilik proje kapsamında; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönlendirmesi ile Anadolu yakasında Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, Vakıf Emeklilik ismiyle Sigorta Laboratuvarı oluşturdu.

Lise öğrencilerini sigorta kavramı ile buluşturacak projede, seçilen okullarda öğrencilerin sigorta ile lise yıllarında tanışması için sigorta laboratuvarı oluşturdu. Bu laboratuvarlarda öğrencilere sigorta profesyonelleri tarafından düzenli olarak eğitimler düzenlenecek. Destek olunan okullardaki sigorta branşı öğrencileri, eğitim yılı içerisinde şirketin ihtiyaç ve imkanları dahilinde stajyer olarak Vakıf Emeklilik'te istihdam edilebilecek.

Laboratuvar sınıflarında; bilgisayar ve sigorta konusunda birçok kaynak kitap yer alıyor ve Öğrenciler için okuma köşesi oluşturuldu. Ayrıca laboratuvarların Vakıf Emeklilik’in kurumsal renklerinde oluşturuldu. Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 107 öğrenci eğitim görüyor. Avrupa yakasında bir meslek lisesinde daha sigortacılık Laboratuvarı açmayı planlayan Vakıf Emeklilik, Milli Eğitim Bakanlığı’nın "Okul Sanayii İşbirliği" projesine de katkıda bulunuyor.

İş hayatına şimdiden hazırlıyor

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!