Kumbara Tasarımı Resim Yarışması

Kumbara Tasarımı Resim Yarışması

İlkini 2015 yılında gerçekleştirdiğimiz yarışmada bu yıl beşincisini düzenliyoruz ve sonuçlarını Kasım ayında açıklayacağız. MEB desteği ile gerçekleştirilen yarışmamıza tüm Türkiye genelindeki binlerce ilkokul öğrencisi hayalindeki kumbarayı çizerek katılıyor. 2018 yılında 4 bin 876 ilkokul öğrencisinin katılımıyla sonuçlandırdık. Bugüne kadar yarışmada 15 bine yakın kumbara hayali resme döküldü.

İlkokul sıralarındaki minik öğrencilerin erken yaşta tasarruf ve birikim kültürünü öğrenmeleri konusunda destek olduk, olmaya da devam ediyoruz.

Kumbara Tasarımı Resim Yarışması ile gelecek nesillerin büyüdüklerinde kendi tasarruflarına ve ülkemizin tasarruflarına yön verebilmesi için farkındalık oluşturmaya devam etmeyi ve daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz.

Vakıf Emeklilik 4. Kumbara Tasarımı Resim Yarışması-2018

Çocuklarda tasarruf bilincini oluşturmak amacıyla düzenlenen Vakıf Emeklilik Kumbara Tasarımı Resim Yarışması, bu yıl dördüncü kez gerçekleştiriliyor. Yarışmaya katılacak öğrenciler, eserlerini 24 Eylül 2018-22 Ekim 2018 tarihleri arasında kendi okul müdürlüklerine teslim etmesi gerekiyor.

Bireysel Emeklilik sektörünün öncü şirketi Vakıf Emeklilik’in bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği, *''Kumbara Tasarımı Resim Yarışması''*na başvurular başladı. Yarışma, ilkokul öğrencilerine yönelik ve Türkiye genelinde düzenleniyor.

Çocuklarda küçük yaştan itibaren tasarruf bilincini oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmaya, hayallerindeki kumbaranın resmini yapan, 7-10 yaş arası ilkokul öğrencisi her çocuk, başvuruda bulunabiliyor. Vakıf Emeklilik projeyle, gelecek nesillerin büyüdüklerinde kendi tasarruflarına ve ülkemizin tasarruflarına yön verebilmesi için bir farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Yarışmaya katılacak öğrencilerin, eserlerini 24 Eylül 2018-22 Ekim 2018 tarihleri arasında kendi okul müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor. Okul müdürlüklerinden Vakıf Emeklili'e gönderilecek olan eserler ise Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek. Seçici kurulun değerlendirmesi sonucu kazanan eserler ise, 12 Kasım 2018 tarihinde www.vakifemeklilik.com.tr adresinden duyurulacak. İlk beşe giren öğrencilere bisiklet ve scooter hediye edilecek.

Vakıf Emeklilik 3. Kumbara Tasarımı Resim Yarışması- 2017

Vakıf Emeklilik 3. Kumbara Tasarımı Resim Yarışması Sonuçları

Çocuklara küçük yaşta tasarruf bilincini oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz Vakıf Emeklilik 3. Kumbara Tasarımı Resim Yarışması’nda 26 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen jüri toplantısı ile kazananlar belirlendi.

Yarışma Kazananları
NoÖdülAdı SoyadıOkul İsmi ve SınıfŞehir
11.lik ÖdülüAda DurmazSamsun Bahçeşehir Koleji / 2-ESamsun İlkadım
22.lik ÖdülüKayra KanalıcıÖzel Güngören Mektebim Okulları / 2-Bİstanbul Güngören
33.lük ÖdülüArda ArabacıVali Fahrettin Akkutlu İlkokulu / 1-FÇanakkale Merkez
44.lük ÖdülüYunus Emre ŞenDumlupınar İlkokulu / 4-BTrabzon Ortahisar
55.lük ÖdülüEge Berk GüngörMektebim Çukurova Bilfen İlkokulu / 4-DAdana Çukurova
Vakıf Emeklilik 2. Kumbara Tasarımı Resim Yarışması-2016

kumbara-tasarimi-resim-yarismasi-2016

Vakıf Emeklilik, çocuklara tasarrufu küçük yaşta öğretiyor

Vakıf Emeklilik, Kumbara Tasarımı Resim Yarışması'nda dereceye giren minikleri ödüllendirdi. Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı yarışma ile çocuklarda küçük yaşlardan itibaren tasarruf bilincini artırmayı amaçladıklarını söyledi.

Bireysel Emeklilik sektörünün yenilikçi ve öncü şirketi Vakıf Emeklilik’in çocuklarda küçük yaşlardan itibaren ''tasarruf''bilinci oluşturmak amacıyla düzenlediği ''Kumbara Tasarımı Resim Yarışması'' nın Sergi Açılışı ve Ödül Töreni, Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yarışmada, İstanbul Esenyurt Özel Uğur İlkokulu'ndan Naz Mısır birincilik ödülünün sahibi oldu. Minik yarışmacıya birincilik ödülü olarak Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı tarafından bisiklet hediye edildi. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya, 7-10 yaş arası 3 bin 17 ilkokul öğrencisi katıldı.

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı, törende yaptığı konuşmada, bireysel emeklilik sistemini de kumbaraya benzettiklerini ve bu sebeple tasarruf kavramını bir sosyal sorumluluk projesi olarak sahiplendiklerini belirterek, yarışma ile çocuklarda küçük yaşlardan itibaren tasarruf bilincini artırmayı amaçladıklarını söyledi. Geçen yıl yarışmayı 11 ille sınırlı tuttuklarını belirten Obalı, ''Umduğumuzdan çok talep gelince, bu yıl yarışmayı Türkiye genelinde yaymaya karar verdik. Yüksek bir katılım sağladık'' diye konuştu.

Yarışmada, Manisa Sart Mahmut İlkokulu'ndan Meryem Şahin ikinci, Iğdır Özel Iğdır Bahçeşehir İlköğretim Okulu'ndan Mazlum Baydemir üçüncü, Adana Özel Mektebim Çukurova İlkokulu'ndan Bora Bircan dördüncü ve Edirne-75. Yıl İlkokulu'ndan Büşra Naz Yiğiter ise beşinci oldu.

 

 

Vakıf Emeklilik Kumbara Tasarımı Resim Yarışması-2015

kumbara-tasarimi-resim-yarismasi-2015

Çocukların gözünden tasarrufu anlatan Kumbara yarışması sonuçlandı.

Vakıf Emeklilik Kumbara Tasarımı Resim Yarışması'nın Ödülleri Beşiktaş Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen bir etkinlikle sahiplerine verildi. Dereceye giren çocuklar, tasarruf kavramını çeşitli hayvan figürlerini kullanarak ifade ederek, tasarruf ve birikim yapmanın en güzel örneklerini sundu.

Vakıf Emeklilik tarafından çocuklarda ''tasarruf'' bilincini oluşturmak amacıyla düzenlenen ''Kumbara Tasarımı Resim Yarışması''nın ödülleri, Beşiktaş Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen bir etkinlikle verildi. Hayalindeki kumbarayı çizip, dereceye giren miniklere ödülleri Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Özgür Obalı tarafından verildi. Kazanan öğrencilere bisiklet ve scooter hediye edildi.

Birinciliği salyangoz formundaki resimle Ceylin Naz Dönmez kazandı. Bihter Kiraz ikinci, Duru Hayırcı üçüncü, Alaz İneler dördüncü, Sude Ergin ise beşinci oldu.

Şenlik havasında geçen etkinlikte çocukların gözünden tasarrufu yansıtan resimler, büyük beğeni topladı. Tasarruf kavramını çeşitli hayvan figürleri kullanarak ifade eden çocuklar, tasarruf ve birikim yapmanın en güzel örneklerini sundular. Etkinlikte, ilk üçe giren kumbara resminin dev maketi de Beşiktaş Cumhuriyet Meydanı'nda sergilendi.

Vakıf Emeklilik tarafından ilk kez düzenlenen yarışma, İstanbul, Adana, Antalya, Ankara, Bursa, İzmir, Samsun, İzmit, Erzurum, Diyarbakır ve Kayseri'deki ilkokul öğrencilerine yönelik yapıldı. Vakıf Emeklilik, yarışmayla gelecek nesillerin büyüdüklerinde hem Türkiye'nin hem de kendi tasarruflarına yön verebilmesi için farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!