Reasürans Uygulamaları ve Çalışılan Reasürans Şirketleri

Reasürans Uygulamaları ve Çalışılan Reasürans Şirketleri

Vakıf Emeklilik (Katılım Operatörü), Katılım Esaslı Sigortalarının Retekafül (Reasürans) işlemlerinde Danışma Komitesi kararı gereği 2018 yılında Retekafül esaslarına uygun şekilde çalışan SCOR Global Life SE ile anlaşmıştır.

Vakıf Emeklilik, Katılım Esaslı Sigortalarının Retekafül (Reasürans) işlemlerinde Danışma Komitesi kararı gereği 2019 yılında Retekafül esaslarına uygun şekilde çalışan SCOR Global Life SE ve MİLLİ REASÜRANS T.A.Ş ile anlaşmıştır.

Katılım Sigortacılığı alanında 2018 ve 2019 yılı için reasürans anlaşması yapılan şirket bilgileri altta yer almaktadır.

SCOR Global Life SE

Mali Yeterlilik:

SCOR Global Life SE'nin mali yeterlilik kredi notu, 23.09.2016 tarihli Moody's Derecelendirmesi ''Aa3'' olarak teyit edilmiştir. Ayrıca ilgili Reasürör, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 2019/02 numaralı, ''Mali ve Teknik Kriterleri Sağlayan Reasürans Şirketleri Listesi Hakkında Genelge'' de yer almaktadır.

MİLLİ REASÜRANS T.A.Ş

Mali Yeterlilik:

Milli Reasürans T.A.Ş.'nin mali yeterlilik kredi notu (FSR) A.M. Best Derecelendirme kuruluşu tarafından, 09.08.2018 itibariyle, B+ (Negatif) ve 17.08.2018 itibari ile Standard & Poor's Kredi Derecelendirmesi ''trA+'' olarak teyit edilmiştir.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!