Sağlık Kulübü

Sağlık Kulübü Nedir?

BES ile geleceğinizi güvence altına alırken, sağlık hizmetlerinden ücretsiz ya da avantajlı bir şekilde yararlanmanız mümkün!

Vakıf Emeklilik'in Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ürünlerinden biri ile aylık belirli bir katkı payı tutarının üzerinde birikim yapıp yarınlarınızı güvence altına alıyorsanız, Yaşam Kulüpleri'nin sağlık üzerine özelleşen Sağlık Kulübü'nden de yararlanabilirsiniz. Böylece hem birikim yapmış hem de sağlık hizmetlerinden ücretsiz ya da indirimli bir şekilde yararlanmış olursunuz.

Sağlık Kulübüne Kimler Katılabilir?

Sağlık Kulübü'ne katılabilmek için öncelikle Vakıf Emeklilik’in bireysel emeklilik ürünlerinden birine dâhil olmanız gerekir. Aylık priminiz 225 TL'yi geçer ve son 12 ayda ödemediğiniz prim bulunmaz ise Sağlık Kulübü'ne 0 850 222 9 237 numaralı telefonu arayarak başvurabilirsiniz.

Sağlık Kulübü Hizmetleri Nelerdir?

Sağlık Kulübü, Yaşam Kulüpleri arasında sağlık ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir kulüptür. Sağlık Kulübü sayesinde faydalanabileceğiniz hizmetler ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • Diş Sağlığı: Türkiye çapında birçok ildeki anlaşmalı kurumlarda; diş taşı temizliği, diş hekimi muayenesi ve diş röntgeni gibi hizmetler için ilk seansta ücret ödemezsiniz. Sonraki seanslar ya da diğer işlemler için ise anlaşmalı kurumlardan indirimli olarak yararlanırsınız.
  • İndirimli Check-up: Düzenli olarak sağlığınızı korumanız ve küçük sorunların büyümesini önlemeniz mümkün. Sağlık Kulübü ile çocuklarınızın ya da kendinizin check-up hizmetinden indirimli yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Anlaşmalı kurumlarda yaptıracağınız Çocuk Check-up*, Mini Check-up** ve Ultra Check-up*** hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsiniz.
  • Sağlıklı Beslenme: Anlaşmalı kurumlarda hizmet veren beslenme ve diyet uzmanlarından, sağlıklı beslenme ile ilgili destek almanız mümkün. Üstelik ilk seans için ücret ödemez ve daha sonraki seanslarda da %30'a varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.
  • Psikolojik Destek: Psikolojik olarak desteğe ihtiyaç duyduğunuz zaman, anlaşmalı kurumlardan alacağınız danışmanlık hizmeti için ilk seansta ücret ödemezsiniz. Daha sonraki danışmanlık hizmetlerinde ise %30'a varan hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
  • Medikal 2. Görüş: Bir hastalığa yakalanmanız durumunda, Amerika’da alanında uzman doktorlar, raporlarınızı ve medikal geçmişinizi ikinci bir göz olarak inceler. Diğer bir deyişle bu hizmet, sağlık sorununuz ile ilgili alanında uzman doktorların görüşlerini öğrenmenize yardımcı olur.

Konulan ilk teşhise dair görüş alınmasının yanı sıra anlaşmalı uzman doktorlar farklı tedavi yöntemleri konusunda öneriler de sunabilmektedir. Medikal 2. Görüş hizmetinin temel faydaları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Teşhis ve / veya tedavi doğrulaması,
  • Gereksiz tedavi ve ameliyatların engellenmesi,
  • Duruma en uygun medikal kuruma Vakıf Emeklilik Medikal ağı aracılığı ile ulaşılması,
  • Raporda tedavi önerilmesi ve bu tedaviyi istemeniz durumunda, anlaşmalı kurum fiyatları üzerinden yararlanılabilmesi.

Medikal 2. Görüş hizmetinden, hizmet başlangıç tarihi sonrasında ortaya çıkan ve acil olmayan tüm medikal ve cerrahi tanılar için yararlanılabilmektedir.

Medikal 2. Görüş, poliçe kapsamının aktive olduğu veya hizmet hakkının yenilendiği gün itibarı ile 1 yıl süresince geçerlidir. Türkiye’de yaşayan, 75 yaşında ve altında olan bireyler Medikal 2. Görüş hizmetinden yararlanabilmektedir. Medikal 2. Görüş hizmetine sahipseniz, eşiniz ve aynı ikamette yaşayan 25 yaş ve altı çocuklarınız da Medikal 2. Görüş kapsamı altındadır.

Farklı bir medikal rahatsızlık olması koşulu ile Medikal 2. Görüş hizmetinden yılda 2 kere faydalanabilirsiniz. Farklı bir rahatsızlık olmayıp bir önceki rahatsızlık ile ilişkili bir hastalık olması durumunda, Medikal 2. Görüş ücreti ve masraflarını karşılamanız gerekir.

Medikal Asistan: Medikal Asistans kapsamında size özel olarak; 7/24 tıbbi bilgi ve danışmanlık, tıbbi nakil (kara ambulansı), eve doktor gönderimi, unutulmuş ilaçların gönderilmesi, acil mesajların iletilmesi ile konuta tıbbi ekip ve ekipman gönderimi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Özellikler / KulüpSağlık KulübüElit KulüpElit Plus Kulüp
Prim Tutarı ya da Toplam Portföy BüyüklüğüAylık 225 TL prim ödemeniz yeterlidir.Aylık 500 TL Prim ya da 50.000 TL’lik portföy büyüklüğüAylık 1000 TL prim ya da 100.000 TL’lik portföy büyüklüğü
Diş Sağlığı+++
İndirimli Check-up+++
Sağlıklı Beslenme+++
Psikolojik Destek+++
Medikal 2. Görüş+++
Medikal Asistan+  
Medikal Asistan Plus ++
VIP Hizmetler ve Kişisel Çözüm Danışmanlığı ++
Yaşam Destek Planı  +
Konut Asistanı  +
Yol Yardım  +

*

İndirimli Çocuk Check-Up 159 TL!

Çocuk Hastalıkları Muayene Çocuk hastalıkları muayenesi ve sonuçların değerlendirmesidir.
Açlık Kan ŞekeriŞeker hastalığı tanı ve tedavisinde kullanılır.
ASOAnti streptolizin O A grubu beta hemolitik streptokok bakterilerinin neden olduğu enfeksiyonların tanı ve takibinde kullanılan bir testtir.
SedimentasyonEnfeksiyoz, romatizmal ve bazı malign hastalıkların teşhisinde etkilidir.
İdrar TahliliBöbrek, mesane ve idrar yolları hastalıklarının araştırılması testidir.
Tam Kan Sayımı
(18 Parametre)
Lökosit; enfeksiyöz hastalıkların ve immun sistem reaksiyonlarının takibinde önemlidir. Eritrosit, hemoglobin ve hematokrit ise anemi (kansızlık) tesbitinde rol oynar. Lenfosit, nootrofil, monosit, eozinofil ve bazofil kan hücrelerinin özelliklerinin değerlendirilmesi ve bazı kan hastalıklarının teşhisinde kullanılır.
Anti HBS TotalHepatit göstergesidir.
HBS AgHepatit göstergesidir.

**

İndirimli Mini Sağlık Check-Up 99 TL!

Doktor Muayene Doktor muayene & check-up sonuçlarının değerlendirilmesi
Akciğer Grafisi Tek YönlüAkciğer hastalıklarının ön tarama testidir.
EKG Kalp ElektrosuKalbin elektriksel uyarı grafisi. Koroner Arter Hastalıkları ile Ritim Bozukluklarını izlemede en basit ama değerli tetkik türüdür.
Tam Kan Sayımı ( 18 Parametre )Lökosit- Enfeksiyöz hastalıkların ve immun sistem reaksiyonlarının takibinde önemlidir. Eritrosit, Hemoglobin, Hematokrit-Anemi (kansızlık) tesbitinde anlamlıdır. Lenfosit, Nootrofil, Monosit,Eozinofil, Bazofil- Kan hücrelerinin özelliklerinin değerlendirilmesi ve bazı kan hastalıklarında değerlidir.
İdrar TahliliBöbrek, mesane ve idrar yolları hastalıklarının araştırılması testi.
SedimantasyonEnfeksiyöz, romatizmal ve bazı malign hastalıklarına yönelik yapılan testtir.
Kan ŞekeriSeker hastalığı tanı ve tedavisinde kullanılır.
Total KolesterolLipid profili hakkında bilgi verir.

***

İndirimli Ultra Sağlık Check-Up 289 TL!

Doktor Muayene Doktor muayene & check-up sonuçlarının değerlendirilmesi
Tüm Abdomen USGAkciğer hastalıklarının ön tarama testidir.
EKG Kalp ElektrosuKalbin elektriksel uyarı grafisi. Koroner Arter Hastalıkları ile Ritim Bozukluklarını izlemede en basit ama değerli tetkik türüdür.
Tam Kan Sayımı ( 18 Parametre )Lökosit- Enfeksiyöz hastalıkların ve immun sistem reaksiyonlarının takibinde önemlidir. Eritrosit, Hemoglobin, Hematokrit-Anemi (kansızlık) tesbitinde anlamlıdır. Lenfosit, Nootrofil, Monosit,Eozinofil, Bazofil- Kan hücrelerinin özelliklerinin değerlendirilmesi ve bazı kan hastalıklarında değerlidir.
SGOT ve SGPTKaraciğer enzim testi
TrigliseritKoroner kalp hastalıklarının risk derecelendirilmesinde, tedavi planı ve izlenmesinde yararlıdır.
Total Ve HDL KolesterolLipid profili hakkında bilgi verir, Koroner kalp hastalıklarının risk derecelendirilmesinde kullanılır.
Tam İdrar TahliliBöbrek, mesane ve idrar yolları hastalıklarının araştırılması testi.
SedimantasyonEnfeksiyöz, romatizmal ve bazı malign hastalıklarına yönelik yapılan testtir.
AKSSeker hastalığı tanı ve tedavisinde kullanılır.
BUNKandaki üre düzeyi. Böbrek fonkiyon testi.
KreatininKandaki kreatenin düzeyi
Total KolesterolLipid profili hakkında bilgi verir.
Sağlığınız Bizim İçin Önemli!