Vakıf Eğitim Sigortası

Vakıf Eğitim Sigortası Nedir?

Üzerine titreyip yetiştirdiğiniz ve çok iyi bir eğitim almasını istediğiniz çocuklarınızın geleceğini güvence altına almanızı sağlayan Vakıf Eğitim Sigortası, yenileme garantisine sahiptir. Böylece primleri yatırdığınız sürece sigorta belirlenen yıla kadar devam edebilir. 

Vakıf Eğitim Sigortası ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Vakıf Eğitim Sigortası, diğer hayat sigortası ürünlerine göre biraz farklıdır. Örneğin 18 ila 63 yaş arasındaysanız anne ya da baba olarak, çocuğunuz için bu sigortayı yaptırabilirsiniz. Ayrıca bir yakınınızın çocuğu içinde bu sigortayı yaptırmanız mümkün. Bir insanın yakını sayılmanız için ise kan ya da akrabalık bağı gibi detaylara bakılmaz. Yani istediğiniz herhangi bir çocuk için Vakıf Eğitim Sigortası yaptırabilirsiniz. Vakıf Eğitim Sigortası ile ilgili bilmeniz gereken diğer detaylar aşağıdaki gibidir.

  • Sigortanın yenileme süresi dâhil toplam süresi ile sigortalının giriş yaşının toplamı 65'i geçemez. Örneğin 60 yaşında olan biri en fazla 5 yıllık sigorta yaptırabilir.
  • Ürün yıllık yenilemelidir. Sigortanın başlangıçta belirlenen yenileme süresine göre her yıl otomatik yenilenir, maksimum 30 yıla kadar yenileme yapılabilir.
  • Primleri; yıllık peşin, aylık, 3 aylık ve 6 aylık olarak Türk Lirası ile ödeyebilirsiniz.

Vakıf Eğitim Sigortası'nın Avantajları Nelerdir?

Vakıf Eğitim Sigortası'nın sunduğu en önemli avantaj, vefat ettiğiniz durumda, sigortadan yararlanmasını istediğiniz çocuğun yarınlarını güvence altına alan bir maddi destek sağlamasıdır. Taksitli ödeme ve her yıl yenileme özelliği sayesinde, uzun süre devam edecek poliçenizin ödemeleri kolaylaşır. 

Vakıf Eğitim Sigortası'nın Teminatları Arasında Neler Var?

Vakıf Eğitim Sigortası ile beraber sadece Vefat Teminatı sunulur. Ancak bu diğer hayat sigortası ürünlerinde bulunan vefat teminatlarından bir hayli farklıdır ve eğitim ile ilgili tutarlara göre değişiklik gösterir. Vakıf Eğitim Sigortası içerisinde yer alan ve sigorta süresi içinde herhangi bir sebepten vefatınız halinde ödenecek olan Vefat Teminatı; sigorta başlangıcında belirlenen yıllık eğitim gideri tutarıyla (başlangıç teminatı) vefat tarihinden itibaren kalan sigorta süresinin (yıl olarak) çarpımıdır. Buna göre hesaplanan Vefat Teminat tutarları vade bazında poliçede belirtilir; vefat tarihi itibarıyla poliçede belirlenen tutarda Vefat Teminatı kanuni varislerinize veya hak sahiplerine ödenir. Vefat Teminatı, Hayat Sigortaları Genel Şartları çerçevesinde ödenir. Teminat tutarı sigorta süresi boyunca yıllık olarak azalır.

Sigorta/ ÖzelliklerVefat TeminatıKaza Sonucu Daimi MaluliyetHastalık Sonucu Tam ve Daimi MaluliyetTehlikeli HastalıklarPrim ÖdemesiYenileme
Canım Sağolsun Yıllık Hayat Sigortası+++ Periyodik olarak prim ödenebilir.Yenilenebilir
Vakıf Eğitim Sigortası+   Periyodik olarak prim ödenebilir.Yenilenebilir
Kesintisiz Eğitim Sigortası+   Tek seferde ödenir.Yenilenmez
Can Yeleği Tehlikeli Hastalıklar Hayat Sigortası+  +Periyodik olarak prim ödenebilir.Yenilenmez
BESBELLİ Destek Hayat Sigortası+  
Periyodik olarak prim ödenebilir.Yenilenmez
Sağlığınız Bizim İçin Önemli!