Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası

Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Hayatın hangi sürprizler ile karşınıza çıkacağını bilmeniz mümkün değil. Bunlar arasında elbette "kötü sürpriz" olarak adlandırılan beklenmedik durumlar da olabilir. Hayatın karşınıza çıkarabileceği vefat ya da maluliyet gibi durumlar için hem kendinizi hem de ailenizi güvence altına alan Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası, kötü sürprizlere karşı en önemli desteklerinizden biridir. 

Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Ferdi kaza sigortalarının neredeyse tamamında, kaza sonucu vefat ve kaza sonucu maluliyet teminatlarını bulunur. Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası ise bunlara ek olarak, bugünkü sağlık durumunuzu da düşünür ve diş sağlığı, medikal asistan gibi özel hizmetler sunar. Böylece hem kendinizi ve ailenizi güvenceye almış hem de sağlık hizmetlerinden ücretsiz ya da indirimli olarak faydalanmış olursunuz. Avantajları ve güvenceleri ile hem sizin hem de ailenizin kötü sürprizleri kolayca atlatmasını sağlayacak olan Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası'nı yaptırabilmek için karşılamanız gereken şartlar ise aşağıdaki gibidir.

  • Sigortayı yaptırabilmek için 16 ila 65 yaş arasında olmanız gerekir.
  • Sigorta süresi 1 yıldır. Aksi bir talep ile Vakıf Emeklilik'e başvurmadığınız ve yaş sınırını geçmediğiniz sürece poliçeniz yenilenir. 
  • Seçeceğiniz teminat paketlerine göre primleriniz belirlenir. Primleri tek seferde ya da 9 taksit ile ödeyebilirsiniz.

Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası'nın Sunduğu Avantajlar

Diğer ferdi kaza sigortalarından farklı olarak Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası'nın sunduğu en büyük avantaj, sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için hiç ya da diğer kullanıcılara göre çok daha düşük ücret ödemektir. Bunun dışında sigorta ile beraber sunulan avantajlar şöyledir:

  • Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası'nda, diğer birçok ferdi kaza sigortasında olduğu gibi vergi avantajı bulunur.  4697 sayılı kanuna göre* ödediğiniz primlerin belirli bir oranını vergi matrahınızdan düşmeniz mümkündür.
  • Yaşam Kulübü ek fayda hizmetlerimizden indirimli ve ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası'nın Teminatları Nelerdir?

Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası ile kaza sonucu vefat ve kaza sonucu tam veya kısmi daimi maluliyet teminatları ile ek fayda paketine sahip olursunuz. Bunlar içerikleri ise aşağıdaki gibidir.

  • Kaza Sonucu Vefat Teminatı: Poliçe ile belirlenen haller dâhilinde ve sigorta süresi içerisinde gerçekleşen bir kaza nedeni ile derhâl ya da kaza tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde vefat etmeniz durumunda menfaattar ya da menfaattarlara teminat tutarı ödenir.
  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet Teminatı: Poliçe ile belirlenen haller dâhilinde ve sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza nedeni ile hemen ya da kaza tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde kalıcı bir maluliyetiniz oluşması durumunda, teminat ödenir. 
  • Ek Fayda Paketi: Diş Sağlığı, Sağlıklı Beslenme, Göz Sağlığı, Psikolojik Destek, Medikal 2. Görüş, Çocuk Check-up-indirimli, Mini Check-up-indirimli, Ultra check-up-indirimli, Medikal Asistans, Sağlık Network İndirimi, Hobi, Akaryakıt İndirimi hizmetlerini içermektedir. Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası yaptırmanız durumunda ek fayda paketinden yararlanabilirsiniz.

Teminat tablosu

TEMİNATLARPAKET 1PAKET 2PAKET 3PAKET 4
Kaza Sonucu Vefat10.000 TL20.000 TL50.000 TL100.000 TL
Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet10.000 TL20.000 TL50.000 TL100.000 TL
Ek Fayda PaketiVarVarVarVar
Kaza Sonucu Vefat TeminatıKaza Sonucu Daimi MaluliyetKaza Sonucu Tedavi MasraflarıKaza Sonucu Kırık/ Yanık TeminatıEk Fayda PaketleriHastanede Yatış TeminatıKaza Sonucu Eğitim Destek Tazminat TeminatıSağlıklı BeslenmeMedikal AsistanDiş SağlığıKaza Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat Teminatı
VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası++    +   +
Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası+++        
Hep Destek Ferdi Kaza Sigortası++ + +     
Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası++  +  +++ 
Her Şeye Hazırım Ferdi Kaza Sigortası+++        
Depremli Kaza Sonucu Vefat (zorunlu teminat)Depremli Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet (zorunlu teminat)Depremli Kaza Sonucu Toplu Taşımada Vefat (seçimlik teminat)Depremli Kaza Sonucu Tedavi Masrafları (seçimlik teminat)Depremli Kaza Sonucu Hastane Gündelik Tazminat (seçimlik teminat)
VIP Ferdi Kaza Sigortası+++++
Sağlığınız Bizim İçin Önemli!