Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası

Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Hayatın karşımıza, ne zaman ve ne şekilde bir sürpriz çıkaracağını bilmemiz mümkün değil. Mesela yarın, çocuğunuz olacağını öğrenip mutlu bir haber alabilirsiniz. Fakat böyle güzel haberler ile karşılaşabileceğiniz gibi, ne yazık ki kaza gibi kötü sürprizler ile de karşılaşmanız mümkün. "Bana bir şey olmaz!" dememelisiniz. Çünkü kaza tıpkı mutlu anlarımız gibi hayatın gerçeği. 1 yıl boyunca sizi ve ailenizi hayatın kötü sürprizlerine karşı korumaya alacak olan Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası, yarınlara güvenle bakmanızı sağlar. 

Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası, poliçe süreniz içerisinde gerçekleşebilecek herhangi bir kaza sonucunda devreye girer ve teminatları sayesinde, sizi ya da sevdiklerinizi maddi açıdan güvence altına alır. Yani bir başka deyişle Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası,  kazadan sonra sizin ya da ailenizin "kara gün dostu" olur. Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası'ndan yararlanabilmeniz için karşılamanız gereken şartlar ise aşağıdaki gibidir.

  • Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası'ndan yararlanabilmek için 16 ila 65 yaş arasında olmanız gerekir. 
  • Sigorta süresi 1 yıldır. Aksi bir talebiniz olmadığı takdirde poliçe şartlarında belirtilen yaş sınırını aşmamak üzere otomatik yenileme yapılır.
  • Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası primi, seçeceğiniz teminatların miktarına ve meslek grubunuza göre değişiklik gösterir. 
  • Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası'nın başlangıcında, teminatlara göre TL cinsinden belirlenen yıllık prim; peşin veya taksitli olarak ödenir.

Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası'nın Avantajları

Kaza gibi kötü sürprizlere karşı Vakıf Emeklilik gibi yüzlerce yıllık Türk vakıf geleneğinin temsilcisi olan bir şirketin maddi güvence şemsiyesi altında olmak herhalde Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası'nın en büyük avantajıdır. Ayrıca vergi avantajını da değerlendirerek, ödediğiniz prim için vergi indirimi almanız mümkündür. Bu konu hakkındaki detaylı bilgiyi edinmek için 4697 sayılı kanuna* göz atabilirsiniz.

Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası'nın Teminatları Nelerdir?

Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası içerisinde 3 teminat bulunur. Teminat tutarları sizin isteğiniz doğrultusunda belirlenir. Yani 100.000 TL'lik "Kaza Sonucu Vefat Teminatı" belirlemeniz mümkün. Ancak çalıştığınız mesleğe göre belirlediğiniz teminat tutarı için ödeyeceğiniz prim değişiklik gösterir.

  • Kaza Sonucu Vefat Teminatı: Poliçe ile kayıt altına alınan ve sigorta süresi içerisinde gerçekleşen bir kaza nedeni ile derhâl ya da kaza tarihinden sonra 1 yıl içerisinde vefat etmeniz halinde, beyan ettiğiniz menfaattar ya da menfaattarlarınıza teminat tutarı ödenir. Eğer beyan ettiğiniz kişi ya da kişiler bulunmuyorsa kanuni olarak hak sahibi olan kişilere teminat tutarı ödenir.
  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet Teminatı: Poliçe içerisinde kayıt altına alınan ve sigorta süresi içerisinde gerçekleşen bir kaza nedeni ile derhâl ya da kaza tarihinden sonra 2 yıl içerisinde kalıcı bir sakatlık yaşamanız durumunda ödenecek teminattır. Ödenecek tutar, tıbbi tedavinin sona ermesi ve kalıcı sakatlığın tıbbi raporlarla ispatlanması halinde, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda yer alan oranlara göre belirlenir.
  • Kaza Sonucu Tedavi Masrafları: Kaza gününden itibaren 1 yıl süresince tahsis edilmiş tedavi ve hastane giderlerinin, poliçede belirtilen teminat tutarı kadar olan kısmını tahsil edebilirsiniz.
Kaza Sonucu Vefat TeminatıKaza Sonucu Daimi MaluliyetKaza Sonucu Tedavi MasraflarıKaza Sonucu Kırık/ Yanık TeminatıEk Fayda PaketleriHastanede Yatış TeminatıKaza Sonucu Eğitim Destek Tazminat TeminatıSağlıklı BeslenmeMedikal AsistanDiş SağlığıKaza Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat Teminatı
VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası++    +   +
Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası+++        
Hep Destek Ferdi Kaza Sigortası++ + +     
Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası++  +  +++ 
Her Şeye Hazırım Ferdi Kaza Sigortası+++        
Depremli Kaza Sonucu Vefat (zorunlu teminat)Depremli Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet (zorunlu teminat)Depremli Kaza Sonucu Toplu Taşımada Vefat (seçimlik teminat)Depremli Kaza Sonucu Tedavi Masrafları (seçimlik teminat)Depremli Kaza Sonucu Hastane Gündelik Tazminat (seçimlik teminat)
VIP Ferdi Kaza Sigortası+++++

* Vergi indiriminden yararlanabilmek için 4697 Sayılı Bazı Vergi Kanunlarında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 63. ve 89. maddelerini incelemelisiniz.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!