Kesintisiz Eğitim Sigortası

Kesintisiz Eğitim Sigortası Nedir?

Hayatın ne zaman, ne getireceği belli olmaz. Bu nedenle; hayatın kötü sürprizlerinin, çocuğunuzun eğitimini engellememesi için çocuğunuzu güvence altına almak güzel fikir! Kesintisiz Eğitim Sigortası (KEP); çocuğunuzun, bir yakınınızın ya da sevdiğiniz herhangi birinin, vefatınız durumunda eğitim hayatını sürdürebilmesi için maddi desteği sunar.  

Kesintisiz Eğitim Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler 

Sigortayı kendi çocuğunuz, bir akrabanız ya da kan bağınızın olmadığı bir çocuk için yaptırabilirsiniz. Sigortayı yaptırabilmeniz için yaşınızın, 18 ila 63 arasında olması gerekir. Bunun dışında Kesintisiz Eğitim Sigortası ile ilgili olarak bilmeniz gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Sigorta süresi 2 ila 30 yıl arasında belirlenebilir. Sigorta yaşı ve süresi toplamı 65 yaşı geçemez. Yani 45 yaşında 21 yıllık ya da 63 yaşında 3 yıllık sigorta yaptırmanız mümkün değildir.
  • KEP, uzun süreli birikimsiz hayat sigortasıdır, yenileme bulunmamaktadır.
  • Prim tek seferde, Türk Lirası olarak peşin ödenir.
  • Teminatlar yıllar itibari ile poliçe süresi ile orantılı bir şekilde yıllık azalır.

Kesintisiz Eğitim Sigortası'nın Avantajları Nelerdir?

Kesintisiz Eğitim Sigortası'nın kuşkusuz ki en büyük avantajı, teminat altında olan çocukların her koşulda eğitime devam edebilmesidir. Bunun dışında Kesintisiz Eğitim Sigortası'nın vergi avantajı da bulunur. Ödediğiniz primi, brüt gelirinizin %15'ini ve asgari brüt ücretin yıllık tutarını aşmayacak şekilde vergi matrahınızdan düşebilirsiniz. Bu sayede primin toplamda daha düşük miktarda olmasını sağlarsınız.

Kesintisiz Eğitim Sigortası'nda Hangi Teminatlar Bulunuyor?

Kesintisiz Eğitim Sigortası ile Vefat Teminatı sunulur. Sigorta süresi içinde, herhangi bir sebepten dolayı vefat etmeniz halinde poliçede belirlenen tutarda Vefat Teminatı, menfaattar ya da menfaattarlarınıza ödenir.

Sigorta/ ÖzelliklerVefat TeminatıKaza Sonucu Daimi MaluliyetHastalık Sonucu Tam ve Daimi MaluliyetTehlikeli HastalıklarPrim ÖdemesiYenileme
Canım Sağolsun Yıllık Hayat Sigortası+++ Periyodik olarak prim ödenebilir.Yenilenebilir
Vakıf Eğitim Sigortası+   Periyodik olarak prim ödenebilir.Yenilenebilir
Kesintisiz Eğitim Sigortası+   Tek seferde ödenir.Yenilenmez
Can Yeleği Tehlikeli Hastalıklar Hayat Sigortası+  +Periyodik olarak prim ödenebilir.Yenilenmez
BESBELLİ Destek Hayat Sigortası+  
Periyodik olarak prim ödenebilir.Yenilenmez
Sağlığınız Bizim İçin Önemli!