Yeni Ritmik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı

Yeni Ritmik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı Nedir?

Yeni Ritmik BES'te Faizsiz ile yarınlarınız için kolayca birikim yapabilir ve faizsiz fonlar ile birikimlerinize yön verebilirsiniz. Yeni Ritmik BES'te Faizsiz'de de, diğer Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ürünlerinde olduğu gibi, ödediğiniz katkı payının %25'i oranında verilen ek devlet katkısı*, emeklilik döneminizi bugünün standartlarında yaşayabilmeniz için birikiminize katkı sağlar.

Yeni Ritmik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı Temel Özellikleri Nelerdir?

Vakıf Emeklilik'in sizler için geliştirdiği faizsiz fonlu ve düşük katkı paylı emeklilik planı Yeni Ritmik BES'te Faizsiz ile peşin giriş aidatı** ödemenize de gerek yoktur. Yani emeklilik dönemine güçlü bir birikim ile "Merhaba!" demek için sadece poliçeyi imzalamanız ve her ay katkı payınızı düzenli olarak yatırmanız yeterlidir. 

Yeni Ritmik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı Avantajları Nelerdir?

Emeklilik döneminizde de refah içerisinde yaşamanızı sağlamak için oluşturulan BES ürünlerinden biri olan Yeni Ritmik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı'nın avantajlarının başında %25'lik devlet katkısı gelir. Örneğin; katkı payınızın %25'i oranında devlet katkısı sayesinde BES hesabınıza yatırdığınız 200 TL, 250 TL olur ve bu sayede daha hızlı birikim yapabilirsiniz. Bunun dışında katkı payınıza göre Vakıf Emeklilik Yaşam Kulüpleri'nin avantajlı dünyasından da yararlanabilirsiniz. Katkı payınızın tutarına göre Sağlık Kulübü ve Elit Kulüp gibi farklı hizmet seçeneklerine sahip olan Yaşam Kulüpleri; sağlık hizmeti, medikal asistan ve yol yardımı gibi hizmetlerden indirimli ya da ücretsiz yararlanmanızı sağlar.

Yeni Ritmik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı'nın Katkı Payı Ne Kadar?

Yeni Ritmik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı'nın aylık minimum katkı payı, 100 TL*** olarak belirlenmiştir. Her ay bütçenizden ayıracağınız küçük bir meblağ ile katılabileceğiniz emeklilik planı ile birikim yapabilir ve faizsiz fonlardan yararlanarak birikimlerinize istediğiniz gibi yön verebilirsiniz. Ayrıca elinize para geçmesi durumunda da parça parça ya da toplu ödeme yapıp emeklilik birikiminizi büyütebilirsiniz.

Ürün AdıMinimum Katkı PayıGiriş AidatıFaizsiz Fon Seçeneği
Genç BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ve Faizsiz Fon Seçenekleri
Ritmik BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Ritmik BES Faizsiz100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Akustik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Akustik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES 21.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES 2 Faizsiz1.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Çiftçim BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ya da Faizsiz Fon Seçenekleri

* Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında sağlanan devlet katkısının üst limiti, yıllık brüt asgari ücretin %25'i kadardır.

** Bu planda peşin giriş aidatı yoktur. Sistemden çıkmak ya da sözleşmeyi başka şirkete aktarmak isteyenlerden ise ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Ertelenmiş giriş aidatı ile ilgili detaylı bilgi için link'e tıklayabilirsiniz.

*** Asgari katkı payı tutarı her yıl güncellenir. Planı onayladığınız tarihin yıl dönümünden bir ay önce, TÜİK tarafından yayınlanan yıllık TÜFE esas alınır. Yani sözleşmeye imza attığınız tarihten bir ay önceki TÜFE artış oranına göre asgari katkı payı tutarınız artar. Yıllık katkı payı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için link'e tıklayabilirsiniz.  Başlangıçta belirlenen düzenli katkı payı tutarı, katılımcı aksine talimat vermedikçe, her yıl sözleşme başlangıç tarihlerinden bir ay önce TÜİK tarafından açıklanan yıllık TÜFE oranında arttırılıp katılımcıya her yıl sözleşme yıl dönümlerinde yıllık hesap bildirim cetveli ile birlikte bildirilecektir.

Yeni Ritmik BES'te Faizsiz Emeklilik Planında uygulanan Yönetim Gider Kesintisi ve Ara Verme Kesintisi bilgilerine ulaşmak için link'e tıklamanız yeterli.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!