Yeni Ritmik BES'te Emeklilik Planı

Yeni Ritmik BES'te Emeklilik Planı Nedir?

Yeni Ritmik BES'te ile yarınlarınız için şimdiden yatırım yapmaya başlayabilir ve %25'lik devlet katkısı* avantajlardan yararlanarak, emeklilik döneminizi refah içerisinde sürdürmenizi sağlayacak bir birikim yapabilirsiniz. Yatıracacağınız her katkı payına devlet tarafından başka hiçbir yatırım aracında olmayan %25 Devlet Katkısı eklenecek olup, her 100 TL için devlet bir alt hesabınıza 25 TL yatıracaktır.

Yeni Ritmik BES'te Emeklilik Planının Temel Özellikleri Nelerdir?

Vakıf Emeklilik'in sunduğu Yeni Ritmik BES'te Emeklilik Planında, peşin giriş aidatı bulunmamaktadır.** Emeklilik döneminizde standartlarınızı düşürmeden yaşamanıza yardımcı olacak olan Yeni Ritmik BES'te, düşük katkı payı seçeneği ile bütçeniz doğrultusunda birikim yapmanızı sağlar. Ayrıca elinize para geçtiği zaman, birikiminizi büyütmek için katkı payı haricinde de ödeme yapabilirsiniz. 

Yeni Ritmik BES'te Emeklilik Planının Avantajları Neler?

Yeni Ritmik BES'in avantajlarının başında, %25'lik devlet desteği gelmektedir. Devlet desteğinin üst sınırı ise yıllık asgari brüt ücretin %25'i kadardır. Yeni Ritmik BES'te ile sunulan bir diğer avantaj ise Yaşam Kulüpleri'dir. 

Aylık asgari 225 TL ve üzeri katkı payı ödemeniz durumunda, sağlıktan eğitime kadar birçok farklı özel hizmetten faydalanabilirsiniz. Böylece hem yarınlarınız için birikim yapmış hem de bugünün keyfini çıkarmış olursunuz.

Yeni Ritmik BES'te Katkı Payı Ne Kadar?

Yeni Ritmik BES'te, Vakıf Emeklilik'in sunduğu Bireysel Emeklilik Sistemi ürünleri arasında en düşük katkı payı seçeneklerinden birine sahiptir. Plan ile ödenebilecek en az katkı payı tutarı 100 TL olarak belirlenmiştir.*** Her ay yapacağınız ufak birikimleri, farklı fonlar yardımı ile yönlendirebilir ve yatırımınıza yön verebilirsiniz.

Ürün AdıMinimum Katkı PayıGiriş AidatıFaizsiz Fon Seçeneği
Genç BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ve Faizsiz Fon Seçenekleri
Ritmik BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Ritmik BES Faizsiz100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Akustik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Akustik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES 21.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES 2 Faizsiz1.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Çiftçim BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ya da Faizsiz Fon Seçenekleri

* Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında sağlanan devlet katkısının üst limiti, yıllık brüt asgari ücretin %25'i kadardır.

** Bu planda peşin giriş aidatı kesintisi yoktur. Sistemden çıkmak ya da sözleşmeyi başka şirkete aktarmak isteyenlerden ise ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Ertelenmiş giriş aidatı ile ilgili detaylı bilgi için link'e tıklayabilirsiniz.

*** Asgari katkı payı tutarı her yıl güncellenir. Planı onayladığınız tarihin yıl dönümünden bir ay önce, TÜİK tarafından yayınlanan yıllık TÜFE esas alınır. Yani sözleşmeye imza attığınız tarihten bir ay önceki TÜFE artış oranına göre asgari katkı payı tutarınız artar. Yıllık katkı payı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için link'e tıklayabilirsiniz. Başlangıçta belirlenen düzenli katkı payı tutarı, katılımcı aksine talimat vermedikçe, her yıl sözleşme başlangıç tarihlerinden bir ay önce TÜİK tarafından açıklanan yıllık TÜFE oranında arttırılıp katılımcıya her yıl sözleşme yıl dönümlerinde yıllık hesap bildirim cetveli ile birlikte bildirilecektir.

Yeni Ritmik BES'te Emeklilik Planında uygulanan Yönetim Gider Kesintisi ve Ara Verme Kesintisi bilgilerine ulaşmak için link'e tıklamanız yeterli.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!