Yeni Armonik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı

Yeni Armonik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı Nedir?

Başlangıç katkı payı tutarı ile BES'e güçlü bir giriş yapmak, faizsiz fonlar ile birikimleri yönlendirmek ve devlet katkısından* maksimum fayda sağlamak isteyenler için geliştirilen Yeni Armonik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı, emeklilik döneminizi refah içerisine yaşamanızı sağlar. 

Yeni Armonik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı Temel Özellikleri

Yeni Armonik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı; aylık olarak ödediğiniz katkı payı tutarının %25'i oranında ek devlet katkısı ve birikiminizi yönlendirebileceğiniz faizsiz fonlar sunar. Bu plan, 25.000 TL'lik başlangıç katkı payı ödemesi bulunmaktadır. Giriş sırasında ödenecek olan 25.000 TL'ye her ay ödenecek olan katkı payı ve katkı payına ek olarak gelen devlet desteği eklenir. Tüm birikiminizi faizsiz fonlar yardımı ile yönlendirmeniz mümkündür. 

Yeni Armonik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı'nın Avantajları

Devlet desteği ve fon yönetimi, bireysel emeklilik planlarının tamamında en önemli avantajlar olarak görülür. Yeni Armonik BES'te bunlara ek olarak, Vakıf Emeklilik Yaşam Kulüpleri'ne katılma hakkı da sunulur. Böylece birçok hizmetten ücretsiz ya da indirimli yararlanabilirsiniz.

Yeni Armonik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı Katkı Payı Ne Kadar?

Yeni Armonil BES'te Faizsiz Emeklilik Planı'nda minimum katkı payı 246 TL'dir. Vakıf Emeklilik'in sunduğu diğer birçok emeklilik planından farklı olarak 25.000 TL'lik başlangıç katkı payı ödemesi bulunmaktadır. Sözleşmeye imza atıp giriş aidatını ödemeniz durumunda katılabileceğiniz emeklilik planı ile dilerseniz ekstra toplu ya da parçalı ödemeler yapabilirsiniz.

Ürün AdıMinimum Katkı PayıGiriş AidatıFaizsiz Fon Seçeneği
Genç BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ve Faizsiz Fon Seçenekleri
Ritmik BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Ritmik BES Faizsiz100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Akustik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Akustik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES 21.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES 2 Faizsiz1.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Çiftçim BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ya da Faizsiz Fon Seçenekleri

*Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında sağlanan devlet katkısının üst limiti, yıllık brüt asgari ücretin %25'i kadardır. 

** Bu planda peşin giriş aidatı yoktur. Sistemden çıkmak ya da sözleşmeyi başka şirkete aktarmak isteyenlerden ise ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Ertelenmiş giriş aidatı ile ilgili detaylı bilgi için link'e tıklayabilirsiniz.

*** Asgari katkı payı tutarı her yıl güncellenir. Planı onayladığınız tarihin yıl dönümünden bir ay önce, TÜİK tarafından yayınlanan yıllık TÜFE esas alınır. Yani sözleşmeye imza attığınız tarihten bir ay önceki TÜFE artış oranına göre asgari katkı payı tutarınız artar. Yıllık katkı payı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için link'e tıklayabilirsiniz. Başlangıçta belirlenen düzenli katkı payı tutarı, katılımcı aksine talimat vermedikçe, her yıl sözleşme başlangıç tarihlerinden bir ay önce TÜİK tarafından açıklanan yıllık TÜFE oranında arttırılıp katılımcıya her yıl sözleşme yıl dönümlerinde yıllık hesap bildirim cetveli ile birlikte bildirilecektir.

Yeni Armonik BES'te Faizsiz Emeklilik Planında uygulanan Yönetim Gider Kesintisi ve Ara Verme Kesintisi bilgilerine ulaşmak için link'e tıklamanız yeterli.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!