Yeni Armonik BES'te 2 Faizsiz Emeklilik Planı

Yeni Armonik BES'te 2 Faizsiz Emeklilik Planı Nedir?

Yeni Armonik BES'te 2 Faizsiz yüksek bir asgari katkı payı ücretine sahiptir. Bu nedenle de diğer BES seçeneklerine göre %25'lik devlet katkısından*, çok daha yüksek oranda  yararlanırsınız. Ayrıca faizsiz fonlar ve Yaşam Kulüpleri'nin avantajlı dünyasını buluşturan Yeni Armonik BES'te 2 Faizsiz, emeklilik dönemini rahat ve refah içerisinde geçirebilmeniz için şimdiden güçlü adımlar atabilmenize olanak tanıyan emeklilik planıdır.

Yeni Armonik BES'te 2 Faizsiz Emeklilik Planı'nın Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Yeni Armonik BES'te 2 Faizsiz ile yüksek katkı payı öder ve katkı payına oran ile gelen devlet katkısından da* yüksek oranlarla yararlanırsınız. Kısaca aylık olarak BES'e 2.000 TL yatırdığınız zaman 500 TL devlet katkısı alırsınız. Bunun dışında peşin giriş aidatı** da bulunmadığı için rahatça sisteme dâhil olabilirsiniz.

Yeni Armonik BES'te 2 Faizsiz Emeklilik Planı Avantajları Nelerdir?

Her ay yüksek oranda katkı payı ödeyeceğiniz ve katkı payına oran ile yine yüksek oranda devlet katkısı alacağınız için çok daha hızlı bir şekilde birikimlerinizi büyütmeniz mümkündür. Bunun dışında Yaşam Kulüpleri'nin sunduğu medikal asistan, hobi kursları ve yol yardımı gibi pek çok hizmetten indirimli ya da ücretsiz olarak yararlanırsınız.

Yeni Armonik BES'te 2 Faizsiz Emeklilik Planı Katkı Payı Ne Kadar?

Yeni Armonik BES'te 2 Faizsiz Emeklilik Planı'nın minimum katkı payı ücreti 1.346 TL'dir.***Bu ücreti dilediğiniz gibi artırabilir ve devlet katkısı avantajını maksimuma çıkarabilirsiniz. Zorlanmanız ya da daha avantajlı bir plan bulmanız durumunda ise Vakıf Emeklilik planları arasında rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. Son olarak katkı payına ek olarak, parça parça ya da toplu ödemeler ile emeklilik birikimlerinizi büyütebileceğinizi unutmayın!

Ürün AdıMinimum Katkı PayıGiriş AidatıFaizsiz Fon Seçeneği
Genç BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ve Faizsiz Fon Seçenekleri
Ritmik BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Ritmik BES Faizsiz100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Akustik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Akustik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES 21.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES 2 Faizsiz1.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Çiftçim BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ya da Faizsiz Fon Seçenekleri

* Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında sağlanan devlet katkısının üst limiti, yıllık brüt asgari ücretin %25'i kadardır. 

** Bu planda peşin giriş aidatı yoktur. Sistemden çıkmak ya da sözleşmeyi başka şirkete aktarmak isteyenlerden ise ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Ertelenmiş giriş aidatı ile ilgili detaylı bilgi için link'e tıklayabilirsiniz.

*** Asgari katkı payı tutarı her yıl güncellenir. Planı onayladığınız tarihin yıl dönümünden bir ay önce, TÜİK tarafından yayınlanan yıllık TÜFE esas alınır. Yani sözleşmeye imza attığınız tarihten bir ay önceki TÜFE artış oranına göre asgari katkı payı tutarınız artar. Yıllık katkı payı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için link'e tıklayabilirsiniz. Başlangıçta belirlenen düzenli katkı payı tutarı, katılımcı aksine talimat vermedikçe, her yıl sözleşme başlangıç tarihlerinden bir ay önce TÜİK tarafından açıklanan yıllık TÜFE oranında arttırılıp katılımcıya her yıl sözleşme yıl dönümlerinde yıllık hesap bildirim cetveli ile birlikte bildirilecektir.

Yeni Armonik BES'te 2 Faizsiz Emeklilik Planında uygulanan Yönetim Gider Kesintisi ve Ara Verme Kesintisi bilgilerine ulaşmak için link'e tıklamanız yeterli.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!