Yeni Armonik BES'te 2 Emeklilik Planı

Yeni Armonik BES'te 2 Emeklilik Planı Nedir?

Yeni Armonik BES'te 2, diğer Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ürünlerine göre, yüksek asgari katkı payı sayesinde daha büyük bir emeklilik birikimi oluşturmanıza yardımcı olur. Her ay yatıracağınız katkı payı tutarı, diğer BES ürünlerine kıyasla daha yüksek olduğu için %25'lik devlet katkısından* daha yüksek oranda yararlanma imkânını yakalarsınız. 

Yeni Armonik BES'te 2 Emeklilik Planı'nın Öne Çıkan Yönleri

Anadolu'da büyüyüp gelişen ve Türk vakıf kültürünün mirasçısı olan Vakıf Emeklilik, tarihinden aldığı güveni fonlarına da yansıtır. Yeni Armonik BES'te 2 ile; Hisse Senedi EFY ya da Birinci Değişken EFY gibi çok sayıda fon yardımı ile güvenilir bir şekilde birikiminizi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca aylık olarak yatıracağınız yüksek katkı payı tutarı sayesinde de devlet katkısından diğer seçeneklere göre daha çok faydalanırsınız. 

Yeni Armonik BES'te 2 Emeklilik Planı Avantajları Neler?

Yeni Armonik BES'te 2'nin sunduğu avantajlar arasında, birikiminizi dilediğiniz gibi değerlendirebilmek ve birikimlerinize ek olarak gelen yüksek devlet katkısı ilk sıraları alır. Bunun dışında en önemli avantaj Yaşam Kulüpleri'dir. BES hesabınıza yatırdığınız düzenli katkı payları sayesinde Sağlık Kulübü, Elit Kulüp ve Elit Plus Kulüp'lerinin tüm avantaj ve hizmetlerden ücretsiz ya da indirimli şekilde yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu emeklilik planında peşin giriş aidatı** yoktur. Yani sadece sözleşmeye imza atıp belirlenen katkı payını ödemeniz, Yeni Armonik BES'te 2 Emeklilik Planı'nın avantajlarından yararlanmanız için yeterlidir.

Yeni Armonik BES'te 2 Emeklilik Planı Katkı Payı Ne Kadar?

Yeni Armonik BES 2'nin minimum katkı payı*** 1.346 TL'dir. Üstelik aylık olarak emeklilik hesabınıza ekleyebileceğiniz katkı payı dışında da elinize geçen meblağları sisteme dâhil edebilirsiniz! Bu sayede geleceğiniz için yaptığınız birikim oranını artırabilirsiniz. Ayrıca katkı payı ücreti dışında da toplu ya da parça parça ödeme yapabilirsiniz. Böylece banka hesabında duran ya da herhangi bir şekilde elinize geçen paranızı da BES ile devlet katkısı gibi avantajlara kavuşturursunuz.

Ürün AdıMinimum Katkı PayıGiriş AidatıFaizsiz Fon Seçeneği
Genç BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ve Faizsiz Fon Seçenekleri
Ritmik BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Ritmik BES Faizsiz100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Akustik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Akustik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES 21.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES 2 Faizsiz1.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Çiftçim BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ya da Faizsiz Fon Seçenekleri

* Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında sağlanan devlet katkısının üst limiti, yıllık brüt asgari ücretin %25'i kadardır. 

** Bu planda peşin giriş aidatı yoktur. Sistemden çıkmak ya da sözleşmeyi başka şirkete aktarmak isteyenlerden ise ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Ertelenmiş giriş aidatı ile ilgili detaylı bilgi için link'e tıklayabilirsiniz.

*** Asgari katkı payı tutarı her yıl güncellenir. Planı onayladığınız tarihin yıl dönümünden bir ay önce, TÜİK tarafından yayınlanan yıllık TÜFE esas alınır. Yani sözleşmeye imza attığınız tarihten bir ay önceki TÜFE artış oranına göre asgari katkı payı tutarınız artar. Yıllık katkı payı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için link'e tıklayabilirsiniz. Başlangıçta belirlenen düzenli katkı payı tutarı, katılımcı aksine talimat vermedikçe, her yıl sözleşme başlangıç tarihlerinden bir ay önce TÜİK tarafından açıklanan yıllık TÜFE oranında arttırılıp katılımcıya her yıl sözleşme yıl dönümlerinde yıllık hesap bildirim cetveli ile birlikte bildirilecektir.

Yeni Armonik BES'te 2 Emeklilik Planında uygulanan Yönetim Gider Kesintisi ve Ara Verme Kesintisi bilgilerine ulaşmak için linkk'e tıklamanız yeterli.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!