Akustik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı

Akustik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı Nedir?

Akustik BES Faizsiz; sisteme yatırdığınız katkı payının %25'i oranında ek devlet katkısı* sağlayan ve bu sayede daha hızlı bir şekilde birikim yapmanıza yardımcı olan bir Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) planıdır. Örneğin aylık ödediğiniz katkı payı 300 TL olsun. Ödediğiniz katkı payının %25'i olan 75 TL de devlet tarafından aylık olarak sisteme yatırılır ve bu sayede geleceğiniz için yaptığınız birikim aylık 37 TL olur. Akustik BES'te, küçük birikimlerinize fonlar yardımı ile yön verebilirsiniz. Anadolu'da büyüyüp gelişen ve bugünlere gelen Türk vakıf kültürünün mirasçısı olan Vakıf Emeklilik, Akustik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı ile sunduğu faizsiz fonlar sayesinde, rahat bir emekliliğe kapı aralamanızı sağlar.

Akustik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Vakıf Emeklilik'in sunduğu faizsiz planlar arasında yer alan Akustik BES'te Faizsiz'i seçmeniz durumunda Katılım Standart EFY ya da Altın Katılım EFY gibi faizsiz araçları kullanan fonlardan yararlanabilirsiniz. Akustik BES'te Faizsiz ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer husus ise giriş aidatının** bulunmamasıdır. Yani Vakıf Emeklilik'e başvurmak ve aylık katkı payını yatırmaktan başka bir şey yapmadan birikime başlayabilirsiniz. 

Akustik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı'nın Avantajları

Bugünden küçük birikimler yaparak emeklilik dönemini güvence altına almak, Akustik BES'te Faizsiz'in sunduğu en büyük avantajdır. Bunun dışında BES'e dâhil olduğunuz için %25'lik devlet katkısından da yararlanabilirsiniz. Ayrıca giriş aidatı ödemeden Akustik BES Faizsiz'e dahil olabilirsiniz. Yani sadece düzenli olarak katkı payı ödeyip emeklilik döneminiz için birikim yapabilirsiniz.

Vakıf Emeklilik'in sizin için sunduğu diğer bir avantaj ise Yaşam Kulüpleri'dir. Sağlık Kulübü, Elit Kulüp ve Elit Plus Kulüp seçeneklerinden yararlanabilmeniz için aylık minimum 225 TL katkı payı ödemeniz gerekir. Peki, bu kulüplerin sunduğu avantaj nedir? Yaşam Kulüpleri ile yol yardımı, medikal asistan ve konut asistanı gibi hizmetleri ücretsiz ya da indirimli olarak alırsınız.

Akustik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı Katkı Payı

Akustik BES'te Faizsiz'in minimum katkı payı tutar 246 TL'dir. Tabii ki bu oran yıldan yıla değişiklik gösterir***. Giriş aidatı ödemeden hemen katılabileceğiniz Akustik BES'te Faizsiz Emeklilik Planı, bugünden yarınlarınızı şekillendirmeye başlamanızı ve bunu yaparken de Yaşam Kulüpleri'nin avantajlı dünyasından yararlanmanızı sağlar. Ayrıca katkı payı ödemeleri dışında kenarda duran birikmiş bir miktar paranızı ya da elinize geçen herhangi bir birikimi, BES hesabına aktararak da değerlendirebilirsiniz.

Ürün AdıMinimum Katkı PayıGiriş AidatıFaizsiz Fon Seçeneği
Genç BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ve Faizsiz Fon Seçenekleri
Ritmik BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Ritmik BES Faizsiz100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Akustik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Akustik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES 21.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES 2 Faizsiz1.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Çiftçim BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ya da Faizsiz Fon Seçenekleri

* Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında sağlanan devlet katkısının üst limiti, yıllık brüt asgari ücretin %25'i kadardır.

** Bu planda peşin giriş aidatı yoktur. Sistemden çıkmak ya da sözleşmeyi başka şirkete aktarmak isteyenlerden ise ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Ertelenmiş giriş aidatı ile ilgili detaylı bilgi için link'e tıklayabilirsiniz.

*** Asgari katkı payı tutarı her yıl güncellenir. Planı onayladığınız tarihin yıl dönümünden bir ay önce, TÜİK tarafından yayınlanan yıllık TÜFE esas alınır. Yani sözleşmeye imza attığınız tarihten bir ay önceki TÜFE artış oranına göre asgari katkı payı tutarınız artar. Yıllık katkı payı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için link'e tıklayabilirsiniz. Başlangıçta belirlenen düzenli katkı payı tutarı, katılımcı aksine talimat vermedikçe, her yıl sözleşme başlangıç tarihlerinden bir ay önce TÜİK tarafından açıklanan yıllık TÜFE oranında arttırılıp katılımcıya her yıl sözleşme yıl dönümlerinde yıllık hesap bildirim cetveli ile birlikte bildirilecektir.

Akustik BES'te Faizsiz Emeklilik Planında uygulanan Yönetim Gider Kesintisi ve Ara Verme Kesintisi bilgilerine ulaşmak için link'e tıklamanız yeterli.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!