Akustik BES'te Emeklilik Planı

Akustik BES'te Emeklilik Planı Nedir?

Rahat bir emeklilik dönemi yaşamak için Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) gibisi yok! Her ay düzenli olarak ödeyeceğiniz katkı payını, %25'lik devlet katkısı* ile buluşturmak için Akustik BES'te Emeklilik Planına katılmanız yeterli. Yatıracağınız katkı paylarına ve devlet katkısına, Akustik BES'in fon seçenekleri aracılığı ile yön verip yarınlarınızı şimdiden planlayabilirsiniz. 

Akustik BES'te Emeklilik Planı ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Akustik BES'i seçerseniz, Standart EFY ya da Temkinli Değişken EFY gibi farklı fonlardan yararlanabilir ve birikiminize dilediğiniz gibi yön verebilirsiniz. Bunun dışında Akustik BES ile ilgili bilmeniz gereken en önemli nokta ise giriş aidatının** olmamasıdır. Yani Vakıf Emeklilik ile gerekli görüşmeleri yaptıktan ve BES sözleşmesini imzaladıktan sonra Akustik BES'in hemen aşağıda yer alan avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Akustik BES'te Emeklilik Planı Avantajları Nelerdir?

Akustik BES'in hayatınıza etki edecek en büyük avantajlardan biri, hiç kuşkusuz ki, emeklilik günlerinizi güvence altına alacak olan birikimi yapmaya başlamanız için size yardımcı olmasıdır. Bunu yaparken, aylık olarak ödediğiniz katkı payının %25'i oranında ek devlet katkısından da yararlanırsınız. Örneğin; aylık olarak 300 TL katkı payı ödüyorsanız, bu %25'lik devlet katkısı sayesinde 375 TL olur. Bunun dışında sunulan önemli bir avantaj ise Yaşam Kulüpleri'dir. Ödeyeceğiniz katkı payına göre katılabildiğiniz Yaşam Kulüpleri; yol yardımı, sağlık, hobi kursları gibi hizmetlerden indirimli ya da ücretsiz yararlanmanızı sağlar. Ayrıca giriş aidatı da ödemezsiniz. Yani sadece sözleşmeye imza atıp aylık katkı payınızı ödeyerek BES'in avantajlı dünyasına dâhil olabilirsiniz.

Akustik BES'te Emeklilik Planı Katkı Payı Ne Kadar?

Akustik BES'e katılmak için aylık minimum 246 TL*** ödemeniz gerekir. Bunun dışında giriş aidatı gibi herhangi bir ücret ödemenize de gerek yoktur. Ayrıca banka hesabınızda duran birikmiş paranızı ya da herhangi farklı bir birikiminizi, katkı payınıza ek olarak bireysel emeklilik hesabınıza aktarmanız mümkündür.

Ürün AdıMinimum Katkı PayıGiriş AidatıFaizsiz Fon Seçeneği
Genç BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ve Faizsiz Fon Seçenekleri
Ritmik BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Ritmik BES Faizsiz100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Akustik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Akustik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES Faizsiz246 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Armonik BES 21.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli Fon Seçenekleri
Armonik BES 2 Faizsiz1.346 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizsiz Fon Seçenekleri
Çiftçim BES100 TLPeşin Giriş Aidatı YokFaizli ya da Faizsiz Fon Seçenekleri

* Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında sağlanan devlet katkısının üst limiti, yıllık brüt asgari ücretin %25'i kadardır.

** Bu planda peşin giriş aidatı yoktur. Sistemden çıkmak ya da sözleşmeyi başka şirkete aktarmak isteyenlerden ise ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Ertelenmiş giriş aidatı ile ilgili detaylı bilgi için link'e tıklayabilirsiniz.

*** Asgari katkı payı tutarı her yıl güncellenir. Planı onayladığınız tarihin yıl dönümünden bir ay önce, TÜİK tarafından yayınlanan yıllık TÜFE esas alınır. Yani sözleşmeye imza attığınız tarihten bir ay önceki TÜFE artış oranına göre asgari katkı payı tutarınız artar. Yıllık katkı payı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için link'e tıklayabilirsiniz. Başlangıçta belirlenen düzenli katkı payı tutarı, katılımcı aksine talimat vermedikçe, her yıl sözleşme başlangıç tarihlerinden bir ay önce TÜİK tarafından açıklanan yıllık TÜFE oranında arttırılıp katılımcıya her yıl sözleşme yıl dönümlerinde yıllık hesap bildirim cetveli ile birlikte bildirilecektir.

Akustik BES'te Emeklilik Planında uygulanan Yönetim Gider Kesintisi ve Ara Verme Kesintisi bilgilerine ulaşmak için link'e tıklamanız yeterli.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!