Genel Müdür Mesajı

Gelecekteki yaşamınıza bugünden karar verin!

Emeklilik dönemini; yoğun geçen çalışma hayatının ardından, bireylerin ailesine ve sevdiklerine daha fazla vakit ayırabileceği, sürekli olarak ertelediğimiz şeylere vakit ayırabileceğimiz bir dönem olarak görüyoruz.

Bunun için de her bireyin emekliliğinde nasıl bir yaşam standardına sahip olmak istediğini genç yaşta planlaması gerektiğini vurguluyoruz.

Çünkü zaman çok çabuk geçiyor, yıllar hızla ilerliyor…

İnsan ömrünün uzaması ve hayattan beklentilerin her geçen gün daha da artmasıyla birlikte geleceğe güvenle, umutla ve mutlulukla bakabilmek adına genç yaşta birikim yapmaya başlamanız gerekiyor. Daha erken demeyin! Şimdiden rahat ve konforlu bir emeklilik dönemi için “tasarruf” yapmaya başlayın.

Mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayıcı nitelikte hazırlanan, devlet tarafından güvence altına alınmış, şeffaf ve kişiye özel uygulamalar içeren Bireysel Emeklilik Sistemi'nin uzun vadeli bir yatırım ve tasarruf aracı olarak ülkemizde daha iyi bir alternatifi bulunmuyor. Yurt içi tasarruf oranlarının çok düşük olduğu ülkemizde, bu alanda en büyük destekçimiz Bireysel Emeklilik Sistemidir. 2003 yılından bu yana yürürlükte olan sistem, devlet katkısı desteğinin uygulanmaya başlandığı 2013 yılından itibaren ivme kazanmıştır. Bireysel emeklilik sisteminin kabul edilmesinde, bugün 7 Milyar TL’yi aşan devlet katkısı büyük rol oynamaktadır.

Bireylerin çalışma dönemindeki refah seviyesinin emeklilik döneminde de koruması ve tasarruf bilincinin tabana yayılması adına 1 Ocak’ta başlayan Otomatik Katılım Uygulaması, emeklilik dönemimizdeki hayallerimize ulaşmamız için en büyük fırsatlardan birisi. Vakıf Emeklilik olarak, Dünya çapında en başarılı örneklerde dahi bulunmayan teşvikleri bünyesinde barındıran bu uygulamayı, ülkemiz ekonomisine uzun vadeli kaynak oluşturulması ve yaratılan kaynakların ekonomideki dalgalanmaları önleyici bir stabilizatör görevi görecek olması sebebiyle de milli bir mesele olarak görmekteyiz.

Sektörde öncü bir çalışmayla Vakıf Emeklilik olarak biz de Otomatik Katılım sürecinde teknolojiyi işin içine katarak; çağrı merkezi, operasyonel verimlilik ve müşteri deneyimi gibi alanlarda 360 derecelik bir vizyon belirledik. Müşterilerimize mobilden, internetten, çağrı merkezinden ya da danışmanlarımız aracılığı ile yüz yüze istedikleri an, istedikleri yerden hizmet sağlamaktayız.

Vakıf Emeklilik olarak çalışan ve müşteri odaklı yaklaşımımızı tüm süreçlerimizin merkezinde değerlendiriyoruz. Bireysel Emeklilik ürünlerimizle gelecek planlamalarınıza ortak olmamızın yanı sıra, sizi, ailenizi ve sevdiklerinizi beklenmedik sürprizlere karşı güvence altına alan hayat, ferdi kaza ve işsizlik sigortaları ile de her zaman yanınızda oluyoruz. Geniş hizmet ağımız ve VakıfBank’ın desteğiyle katılımcılarımıza sunduğumuz değerleri artırıyor, hep daha iyisi için çalışıyoruz. Bunda sahip olduğumuz insan kaynağının çok önemli bir rol oynadığını düşünüyoruz. Bu sayede sektördeki en nitelikli, yenilikçi, kişiselleştirilmiş hizmetleri güncel ve doğru olarak aktarıyoruz. En yüksek seviyede müşteri tatminini yakalayabilmek için de yüksek teknoloji kullanımını ve operasyonel verimliliği son derece önemsiyoruz. Vakıf Kültürünün en önemli temsilcilerinden biri olarak, yönetim anlayışımızda ve müşteri yaklaşımımızda, bu değerleri benimseyen tutumumuzdan ödün vermeyerek, müşterilerimizin gelecek hayalleri için çalışmaya devam edeceğiz.

Emeklilik döneminde daha rahat ve konforlu yaşam özleminizi biliyoruz.

Hayallerinize uzanan bu yolculukta daima yanınızda olmak dileğiyle.

Saygılarımla,

Özgür OBALI

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü